Šolska svetovalna služba

Šolsko svetovalno službo sestavljava socialna delavka Tina Turin Puklavec in specialna pedagoginja Karmen Krabonja.

Temeljni vzgojno-izobraževalni cilji šole ter v tem okviru tudi temeljni cilj svetovalne službe v šoli je optimalni razvoj otroka ne glede na spol, socialno in kulturno poreklo, veroizpoved, narodno pripadnost ter telesno in duševno konstitucijo. Svetovalna služba se vključuje v kompleksno reševanje pedagoških, psiholoških in socialnih vprašanj v šoli. Osnovna področja dela:

Učenje in poučevanje

Šolska kultura, vzgoja, klima, red

Telesni, osebni in socialni razvoj

Šolanje

Poklicna orientacija

Socialno ekonomske stiske

Pri svojem delu šolska svetovalna služba sodeluje z učenci, učitelji, vodstvom šole, starši in zunanjimi institucijami. Osnovne oblike dela so svetovanje, posvetovanje in neposredna pomoč.

URNIK DELA

Šolska svetovalna delavka je na šoli vsak dan, od ponedeljka do petka, od 7.00 do 14.00 ure.