PREHRANA

V šoli pripravljamo zajtrk, malico in kosila za učence in zaposlene v šoli ter malico in kosila za otroke v vrtcu. Pri pripravi šolske prehrane upoštevamo smernice zdravega prehranjevanja v vzgojno-izobraževalnih ustanovah. Učence spremlja in usmerja pri prehranjevanju dežurni učitelj. Pozornost želimo nameniti kvalitetni pripravi malice in sestavi jedilnikov, kulturi prehranjevanja in hranjenja. Po Pravilniku o kvaliteti in kakovosti hrane skrbimo za notranji in zunanji nadzor s smernicami HACCAP–sistema, Zakona o šolski prehrani in Pravil šolske prehrane.

V šolskem letu 2015/16 smo na novo oblikovali skupino za šolsko prehrano, ki jo sestavljajo:

• vodja šolske prehrane: Nada Pignar,
  • strokovna delavka šole: Zdenka Rakuša,
  • strokovna delavka šole: Marija Pfajfar,
  • vodja šolske kuhinje: Tomaž Novak,
  • predstavnik staršev: Tomaž Grof

Skupina za šolsko prehrano ima mandat 5 let.

Aktivnosti Izvajalec čas
Aktivnosti ob začetku pouka. skupina za šolsko prehrano, razredniki september 2017
Anketa o stopnji zadovoljstva učencev s šolsko prehrano. skupina za šolsko prehrano januar 2018
Mnenja, predlogi, pobude za novo šolsko leto. skupina za šolsko prehrano junij 2018