Ob obeležitvi 140-letnice šole na Svetinjah smo se učenci, zaposleni in starši odpravili v Ljubljano.

To je bil prav poseben dan šole, saj so z nami v Ljubljano šli tudi naši starši.

Učenci od prvega do petega razreda so se v Ljubljano odpravili že v četrtek z avtobusom, razredi od šestega do devetega  pa v petek in to kar z vlakom.

Vsi smo si ogledali Slovenski šolski muzej, kjer smo se spoznali z zgodovino šolstva na slovenskem in bili pri šolski uri, kot je bila nekoč.

Učenci prvih petih razredov so pokukali v živalski vrt in pohajkovali po ljubljanskih ulicah in si ogledali znamenitosti ob Ljubljanici.

Učenci od šetstega do devetega razeda so obiskali državni zbor, parlament. Ta ogled je bil poseben, saj nas je tam sprejel in nagovoril minister Dario Felda, lepe besede pa sta nam namenila tudi poslanec Tomaž Lah ter predstavnica ZRSŠ dr. Stanka Preskar.

Bil je lep dan, čeprav je bil malo deževen ni pokvaril našega radovednega duha.

In še naš VODNIK PO LJUBLJANI