V sredo, 15.11.2023 je potekala 4. seja otroškega občinskega sveta Občine Ormož. Letošnje vodenje in predsedovanje sej so prevzeli učenci OŠ Ivanjkovci. Tako je Kaja Mar to leto postala županja Otroškega občinskega sveta, Rok Ostrc pa podžupan. Šolo še zastopata dva svetnika in sicer Lara Slokan ter Nejc Babič.

Kaja je suvereno vodila sejo, katere osrednja tema je bila skrb za okolje na osnovnih šolah v Občini Ormož. Mladi svetniki so predstavili dejavnosti, ki jih počnejo na šolah, da bi bili čim bolj prijazni do narave. Ob tej priliki je ostalim šolam predstavila svojo lansko raziskovalno nalogo “Moj krožnik bo prazen”, katere tema je sovpadala z temo današnje seje.

Seja je potekala v prostorih Občinskega sveta Občine Ormož v ormoškem gradu. Na seji so bili poleg župana in predstavnikov občinske uprave prisotni še ravnatelji, mentorji ter lokalni mediji.