Na OŠ Ivanjkovci se je minulo soboto odvijal nepozaben športni dan, ki je v duhu gesla “Gibajmo se skupaj” povezal učence, njihove starše, stare starše, brate in sestre. Gre za že tradicionalni dogodek, ki spodbuja gibanje in medgeneracijsko sodelovanje, letos pa je s številnimi aktivnostmi in dobro voljo presegel vsa pričakovanja.

Osrednji del dogodka je bil Tek trojk, ki je na noge spravil kar 33 trojk. Prav posebnost tega teka je bila v tem, da so trojke lahko sestavljali s komer koli – učenci so tekli skupaj z družinskimi člani, prijatelji ali sošolci, kar je dodalo tekmovalnemu duhu še pridih družinskega sodelovanja in zabave. Proga dolžine 4 kilometre je vključevala tudi postaje z osvežilnimi pijačami, ki so še kako prav prišle v sončnem vremenu. V teku so sodelovali učenci vseh starosti, tisti mlajši in manj pripravljeni pa so se z veseljem pridružili različnim igram, ki so potekale ob progi.

Dogodek se je pričel z živahnim skupinskim ogrevanjem, ki je potekalo na glavni cesti in avtobusni postaji – cesta je bila seveda zaprta, zato je bilo prostora za gibanje več kot dovolj. Udeleženci so se razgibali ob glasbi in pozitivnem vzdušju, nato pa se je pričel start teka, ki so ga vsi nestrpno pričakovali. Tek je minil v duhu športnega sodelovanja, prijateljstva in medsebojne spodbude, na cilju pa so vse pričakale bogate kulinarične dobrote.

Po tekmi so se udeleženci okrepčali na odprti kuhinji, kjer so bile na voljo številne dobrote: sočni hot dogi, sveže solate, domač šmorn, sadje in osvežilni napitki. Druženje ob okusni hrani je poskrbelo, da se je vzdušje še dodatno razživelo, otroci pa so bili še vedno polni energije.

Ena izmed najbolj zabavnih atrakcij dneva pa je bil zagotovo srečelov. Da bi si pridobil srečko, je moral vsak udeleženec narediti 10 sklec – za vsako opravljenih 10 sklec si prejel listek, na katerega si vpisal svoje ime. Koliko srečk boš zbral, je bilo povsem odvisno od tvojih fizičnih sposobnosti in volje! Vse skupaj so učenci in starši naredili 6090 sklec.  Na koncu dneva so izžrebali tri srečne nagrajence, poleg tega pa so najboljšim trojkam podelili posebna priznanja.

Dogodek je bil pravi uspeh in že zdaj si vsi želimo, da bo naslednje leto še večja udeležba. Športni dan “Gibajmo se skupaj” je znova dokazal, da je gibanje v družbi tistih, ki jih imamo radi, še slajše in bolj zabavno. Z veseljem že nestrpno pričakujemo naslednje leto, ko bomo spet skupaj tekli, se zabavali in gradili še močnejše vezi med učenci, starši in širšo skupnostjo.

Se vidimo naslednje leto!